Το πρώτο βήμα είναι να δημιουργήσουμε ένα νέο παραστατικό. Για την περίπτωση αυτή ας ξεκινήσουμε ένα "Δελτίο Αποστολής Μη Τιμολογηθέντων Εμπορευμάτων".
![deltio apostolis mi timologithenton emporeumaton](/images/Orizontes/deltio_apostolis_mi_timologithenton_emporeumaton.jpg)
Στη συνέχεια συμπληρώνουμε τα απαραίτητα πεδία και επιλέγουμε το κουμπί "Διευθύνσεις" όπως φαίνεται παρακάτω
![deltio apostolis dieuthinsis](/images/Orizontes/deltio_apostolis_dieuthinsis.jpg)
Στο παράθυρο που θα ανοίξει μετακινούμαστε το πεδίο "Αριθμός Μεταφορικού Μέσου" και κάνουμε δεξί κλικ ώστε να επιλέξουμε "Διαχείριση"
![arithmos aftokinitou diaxeirisi](/images/Orizontes/arithmos_aftokinitou_diaxeirisi.jpg)
Στο παράθυρο που θα ανοίξει μπορούμε να προσθέσουμε τον νέο αριθμό αυτοκινήτου ο οποίος θα είναι μελλοντικά διαθέσιμος για άμεση χρήση.
![prosthiki arithmos aftokinitou](/images/Orizontes/prosthiki_arithmos_aftokinitou.jpg)
Το επόμενο βήμα είναι να επιλέξουμε τον αριθμό αυτοκινήτου που προσθέσαμε και να το εισάγουμε στο παραστατικό μας
![added arithmos aftokinitou](/images/Orizontes/added_arithmos_aftokinitou.jpg)
Αν είμαστε έτοιμοι κάνουμε κλικ στο τέλος και προχωράμε στην εκτύπωση του παραστατικού στο οποίο φυσικά θα εμφανιστεί και το σχετικό πεδίο με τον αριθμό αυτοκινήτου που καταχωρήσαμε
![parastatiko me arithmo autokinitou](/images/Orizontes/parastatiko_me_arithmo_autokinitou.jpg)
Αν βρήκατε χρήσιμες τις παραπάνω οδηγίες μπορείτε να κάνετε like στην σελίδα μας στο Facebook --> https://www.facebook.com/infogatetechnology/ ή να συνδεθείτε μαζί μας στο Linkedin--> https://www.linkedin.com/in/kostas-albanidis-1aa4b149/
Για οποιαδήποτε απορία σας, νέα εγκατάσταση, αιτήματα υποστήριξης, δημιουργία φορμών, παραμετροποίηση, προσφορά μηχανογράφησης ή και μεταφορά δεδομένων απο άλλο πρόγραμμα προς τους Ορίζοντες μπορείτε να επικοινωνήσετε μαζί μας κάνοντας κλικ εδώ.